Recept van de week: kaas-halvemaantjes

do 25 april 2024

Door Renée Vonk-Hagtingius

Voor abonnees …


Een snackje bij de borrel, een hapje na de barbecue, allemaal goed; deze kaas-halvemaantjes kunnen zowel warm als koud gegeten worden, vooraf worden klaargemaakt, en ook gewoon bewaard worden tot de volgende dag, voor bij de lunch bijvoorbeeld, met een frisse salade erbij. Of als katerontbijt, met een biertje, of desnoods een bloody Mary … ’t Is bijna mei-vakantie!

Ingrediënten

  • 1 rol/pakje bladerdeeg
  • 200 gram stevige geitenkaas
  • 1 ei
  • 6 blaadjes verse munt
  • 1 teentje knoflook
  • olijfolie
  • peper, zout
  • handje sesamzaadjes

Bereiding

Verwarm de oven voor op 180°C. Klop het ei los in een ruime kom, doe er de in kleine blokjes gesneden geitenkaas en de fijngehakte muntblaadjes bij knijp de gepelde knoflookteen er boven uit, maak op smaak met peper en zout. Roer alles door elkaar. Rol het bladerdeeg uit op een met bloem bestoven plank of aanrecht. Steek er rondjes uit van zo’n 10 cm doorsnee (bijvoorbeeld met behulp van een breed glas). Leg in het midden van elk rondje een hoopje kaasmengsel en klap het rondje dubbel: druk de randen stevig aan met een vork. Leg de zo verkregen halvemaantjes op een ingevet bakblik, of op een bakblik met bakpapier. Bestrijk de bovenkanten met olijfolie en verdeel er wat sesamzaadjes over. Bak ze in 20 minuten goudbruin in het midden van de oven.

2 gedachten over “Recept van de week: kaas-halvemaantjes”

  1. Lieve Renée, onder jouw hoofdartikel was geen mogelijkheid om een reactie achter te laten, hier bij je recepten gelukkig wel.
    Wat spijtig te lezen dat je gaat stoppen met schrijven vanwege je gezondheidsproblemen.
    Ik wilde je graag heel erg hartelijk bedanken.voor alle artikelen die je in de afgelopen jaren hebt geschreven en die we met heel veel plezier hebben gelezen. Over de kleine, dagelijkse dingen in het Provençaalse leven wist je altijd wel wat leuks en grappigs te vertellen. Je medewerkers gaan gelukkig wel verder, maar er is maar één Renée Vonk-Hagtingius! Het ga je goed! Hartelijke groeten van een trouwe fan.

  2. Wat een schrik….geen “stukkies” meer van Renee (excuus voor het weglaten van het accent. Mijn tikdiploma is niet geschikt voor een Ipad)
    Jouw taalgebruik en gedachtengangen zijn uniek. Ik hoefde nooit een zin over te lezen. Ze kloppen….
    Ook geen recepten meer?
    Ik kook volgens mijn huisgenoten best goed, maar jouw recepten gaven verbeteringetjes, waardoor alles net even lekkerder werd.
    Ik zal je missen!

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Of reageer met je Facebook account

Scroll naar boven